onsemi tým na Kopřivnických dnech techniky

O víkendu 8. a 9. června se onsemi tým účastnil Kopřivnických dnů techniky. Představili jsme návštěvníkům firmu onsemi, seznámili je s tím, co děláme, a vysvětlili jsme jim třeba celou cestu výroby čipu. U stánku se zastavovali lidé všech věkových skupin a na své si přišli jak děti, tak ostřílení znalci polovodičové výroby.

Součástí našeho stánku byla také herní zóna pro děti i dospělé, kde si mohli zkusit – dnes už retro – arkádové hry. V přistavěném vzdělávacím kamioně jsme prezentovali nový edubox, na jehož přípravě se podílela řada našich kolegů. Úkolem eduboxu bylo přiblížit výrobu čipů, a s tím spojené základní principy fyziky, především žákům i studentům, kteří si mohli následně ověřit své znalosti zábavnou křížovkou. Zájemci si mohli zkusit sestavit zvětšený model zapouzdřeného čipu z 3D tiskárny nebo si něco napsat se speciálně upravenou tužkou tzv. drawdiem.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na této akci, za jejich čas i energii!O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková