Karbid křemíku: Nazelenalá revoluce

(Silicon Carbide: A Green-tinted Revolution)


Jan Chochol přijal pozvání Ústavu fyziky kondenzovaných látek Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (PřF MU) v Brně k přednášce na téma perspektiv karbidu křemíku.

Přednáška se uskutečnila 6. 4. 2022 v areálu PřF MU v Brně pro více než 40 zájemců z řad akademických pracovníků a studentů. Atraktivně zpracované téma karbidu křemíku (SiC) bylo uvedeno představením korporátního SiC programu Hrishikeshem Dasem, ředitelem výzkumu a vývoje polovodičových materiálů.

Jan Chochol pak rozvedl důvody pro využití SiC, materiálové vlastnosti, technologii výroby a aplikační potenciál. Součástí přednášky byla také podrobnější technická část „SiC diode with vertical superjunction realized using channeled implant and multi-step epitaxial growth“, která vycházela z vlastního odborného příspěvku na konferenci ECSCRM 2021 (13th European Conference on Silicon Carbide and Related Materials).

Honzova hodinová přednáška vzbudila velký zájem s odpovídající technickou diskusí a následným pozváním k další přednášce na Fyzikálních čtvrtcích Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení v Praze (FEL ČVUT).


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.Autor: Lenka Střálková, onsemi

Lenka Stralkova