Naši inženýři přednášeli studentům na Gymnáziu a SPŠEI ve Frenštátě

Dne 27. března 2024 se uskutečnila přednáška na téma „Od tranzistoru IGBT k MOSFET SiC„, kterou vedl náš kolega Ondřej Pícha pro studenty Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tato přednáška navazovala na učivo předmětu Elektrická zařízení – výkonová elektronika.

Na stejné škole přednášela v prosinci minulého roku také Šárka Vávrová, která vedla cyklus čtyř přednášek pro celkem osm tříd školy. Během svých přednášek zdůraznila klíčový význam základních elektrotechnických znalostí pro práci ve světovém vývojářském centru. Představila nejen firmu onsemi a její výrobní program v Rožnově, ale i činnost design centra.

Oba přednášející jsou současně bývalými studenty Gymnázia a SPŠEI ve Frenštátě pod Radhoštěm.O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková