Přípravy na stáže v ON Semiconductor finišují


Rožnov pod Radhoštěm a Brno, 20. 6. 2019: Tak jako každý rok, i letos jsme vysokoškolským studentům nabídli množství stáží v různých oblastech naší společnosti. Uplatnit se mohou ve výrobě, ve výzkumu a vývoji technologií výroby křemíku a čipů v Rožnově p.R. a v návrhu polovodičových součástek v obou našich design centrech v Brně i v Rožnově. Dnes přípravy vrcholí, probíhají poslední výběrová řízení a domluva na termínech nástupů a podmínkách.

 

V Brně je kromě 13 stážistů, kteří plní odborné úkoly a rozvíjí se na individuálních projektech, opět otevřena tzv. výuková stáž. Jde o 3 – 4 týdny, kdy se 11 studentů vzdělává formou lekcí, dialogu, řešení skupinových úkolů a diskuze s našimi inženýry. Zaměření každý rok střídáme – jednou jde o analogovou, podruhé o digitální výukovou stáž. Letos je na řadě digitál. Studenti se pak mohou rozhodnout a v případě zájmu u nás pokračovat navazující stáží během prázdnin nebo i celoroční stáží v průběhu školního roku. 46% těchto studentů s námi dle průzkumu za posledních 10 let pokračovalo dále a dnes jsou z nich kmenoví zaměstnanci.


Do Rožnova se hlavně na prázdniny sjíždí dalších asi 25 studentů. Vzhledem k tomu, že Rožnov leží v srdci Beskyd a někteří stážisté jsou z větší dálky, nabízíme kromě platu také možnost ubytování zdarma v místním internátu. Nové znalosti studenti získávají zejména v oddělení návrhu čipů, testování či mezi aplikačními inženýry místního design centra. Někteří se stávají našimi kolegy i na oddělení IT, přímo ve výrobě či např. v oblasti výzkumu a vývoje zaměřeném na nové technologie výroby křemíku a polovodičů. Několik z nich pak využívá možnosti pracovat např. 1 den v týdnu i během školního roku.

 

Aby byl výčet našich aktivit v oblasti stáží úplný, zmiňme i praxe pro žáky středních odborných škol a učilišť – letos se jich v Rožnově p. R. zúčastnilo asi 15. Víme, že s některými z těchto praktikantů se po čase setkáváme na stážích, dostávají naše stipendia a řada z nich k nám po ukončení SŠ nebo VŠ nastupuje do zaměstnání.

Ať se stáže vydaří a baví studenty i naše inženýry!


O společnosti ON Semiconductor

ON Semiconductor (Nasdaq: ON) je lídrem v oblasti energeticky úsporných inovací, které umožňují zákazníkům snižovat globální spotřebu energie. Je předním světovým dodavatelem polovodičových řešení a nabízí ucelené portfolio součástek pro řízení napájení, analogových a diskrétních součástek, senzorů, logických součástek, časovačů, součástek pro konektivitu a součástek vyráběných na míru. Společnost ON Semiconductor provozuje spolehlivý a rychlý dodavatelský řetězec se zavedeným systémem zabezpečení kvality a etickým programem, který respektuje legislativní požadavky. ON Semiconductor má síť výrobních závodů, vývojových center a obchodních zastoupení na klíčových trzích s Severní Americe, Evropě a v asijských regionech. Více informací najdete na www.onsemi.com.

 

Kontakt pro další informace:

Lenka Střálková

Global Communications

+420 606 731 834

lenka.stralkova@onsemi.com


Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/6/5/659620b5-b96e-4384-967a-0ad8c60e0b36/kariera-onsemi.cz/web/onse/wp-content/plugins/js_composer/include/helpers/helpers.php on line 60

Autor: ON Semiconductor

Lenka Stralkova