Technický jarmark a Technický talent 2019


Technický jarmark v ON Semiconductor

Rožnov pod Radhoštěm, 2. 10. 2019: Letos jsme se opět zapojili do Technického jarmarku – série exkurzí pro žáky 8. a 9. tříd základních škol s cílem motivovat je ke studiu technických oborů po ukončení základní školy. V naší společnosti jsme přivítali žáky z Dolní Bečvy, Rožnova p.R. a Zubří a měli možnost vidět moderní technologie, částečně vybavení provozu výroby čipů a seznámit se s pracovním prostředím. Během exkurze si žáci mohli vyzkoušet práci s křemíkovými deskami a obléct si kombinézy, ve kterých operátoři ve výrobě pracují. Doufáme, že jsme spoustu žáků dokázali zaujmout a s některými z nich se za pár let potkáme znovu … třeba při výběrovém řízení na naše pracovní pozice.

Technický jarmark pořádá každoročně ve spolupráci s rožnovskými firmami Hospodářská komora Zlínského kraje a Město Rožnov pod Radhoštěm.

Autor: ON Semiconductor

 

Technický jarmark 2019
Technický jarmark 2019

Město vyhlásilo vítěze soutěže Technický talent 2019

Radek Pernica (ZŠ Pod Skalkou), Tomáš Strnadel (ZŠ Videčská) a Vít Šebestýen (ZŠ Pod Skalkou) byli vyhlášeni Technickými talenty města Rožnov pod Radhoštěm za rok 2019. Hodnotné ceny jim předal místostarosta města Jan Kučera a představitelé partnerských společností akce – Lukáš Vacca z Brose CZ spol. s r.o. a Petr Pánek ze společnosti ON Semiconductor Czech Republic. Vyhlášení soutěže Technický talent města se uskutečnilo v Rožnově již počtvrté. Jeho cílem je ocenit talentované žáky a podporovat jejich zájmy a odborný růst.

V Rožnově pod Radhoštěm se uskutečnilo ve středu 2. října 2019 již počtvrté vyhlášení soutěže Technický talent města. Cílem a účelem akce je ocenit talentované žáky a podporovat odborné zájmy žáků a jejich odborný růst, napomáhat k rozvoji tvořivosti v oblasti školních i mimoškolních aktivit a přispívat ke smysluplnému využívání volného času žáků. „Počítače, roboti, elektronická zařízení, … je úžasné, co žáci základních škol dokáží zkonstruovat. Jsem moc rád, že takové žáky máme a rádi je oceníme. Kéž by to vrstevníky dnes oceněných motivovalo k podobnému nadšení a píli,“ řekl na slavnostní vyhlášení Technického talentu 2019 místostarosta Rožnova Jan Kučera, jenž nezapomněl pochválit nejen oceněné kluky. „Děkuji za spolupráci oběma firmám, děkuji i školám, jejichž nelehkým úkolem je hledat a rozvíjet takovéto talenty. Díky samozřejmě patří i rodičům,“ dodal místostarosta Kučera.
Trojici oceněných studentů poblahopřáli i zástupci dvou partnerských společností tohoto projektu – Petr Pánek, koordinátor projektu a průběžného zlepšování ve společnosti ON Semiconductor Czech Republic a Lukáš Vacca, technický ředitel divize zámků ve firmě Brose CZ spol. s r.o. „Všem třem klukům moc gratulujeme a přejeme, ať jim to jde i nadále a prosadí se v oboru, který si zvolí. Talent nesporně mají, teď bude potřeba na sobě dále pracovat,“ shodli se zástupci obou společností, kteří poté oceněným předali hodnotné balíčky. Všichni tři ocenění obdrželi poukázku na 3 tisíce korun do Alzy, dron od společnosti Brose CZ spol. s r.o. a chytré hodinky nebo tablet od ON Semiconductor Czech Republic.

Zdroj: Tisková zpráva Města Rožnov pod Radhoštěm


O společnosti ON Semiconductor

ON Semiconductor (Nasdaq: ON) je lídrem v oblasti energeticky úsporných inovací, které umožňují zákazníkům snižovat globální spotřebu energie. Je předním světovým dodavatelem polovodičových řešení a nabízí ucelené portfolio součástek pro řízení napájení, analogových a diskrétních součástek, senzorů, logických součástek, časovačů, součástek pro konektivitu a součástek vyráběných na míru. Společnost ON Semiconductor provozuje spolehlivý a rychlý dodavatelský řetězec se zavedeným systémem zabezpečení kvality a etickým programem, který respektuje legislativní požadavky. ON Semiconductor má síť výrobních závodů, vývojových center a obchodních zastoupení na klíčových trzích s Severní Americe, Evropě a v asijských regionech. Více informací najdete na www.onsemi.com.

 

Kontakt pro další informace:

Lenka Střálková

Global Communications

+420 606 731 834

lenka.stralkova@onsemi.com


Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/6/5/659620b5-b96e-4384-967a-0ad8c60e0b36/kariera-onsemi.cz/web/onse/wp-content/plugins/js_composer/include/helpers/helpers.php on line 60

Autor: ON Semiconductor

Lenka Stralkova