Vše, co si dokážeš představit … je skutečné.

 

Technický jarmark 2021 trochu jinak


„Ahoj, já jsem Honza, toto je Dan a Kuba a klidně si můžeme tykat“, takto instruktoři z FabLab Brno vítali každou skupinu žáků ze základních škol, která co hodinu vcházela do kamionu FabLab Experience. Tuto digitální dílnu jsme zajistili pro letošní Technický jarmark, kterého se pravidelně účastníme. Honza, Dan a Kuba měli zvláštní dar ukázat dětem, že technika a nové technologie mohou být zábava.

FabLab Experience je návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Žákům základních a středních škol nabízí praktické vzdělání v oblasti digitálních výrobních technologií. Dává nejen možnost dozvědět se aktuální informace o moderní výrobě a prototypování, ale také si všechny stroje vyzkoušet a něco si na nich vyrobit.


Hodina vyhrazená pro každou skupinu byla pořádně  intenzivní. Žáci se seznámili s řezacím plotterem, s kooperativním robotem, podívali se na principy a výrobky 3D tiskárny, zjistili, co dokáže zobrazit elektronový mikroskop. Pak dostali prostor na tvoření a vyráběli trička s potisky na termolisu. Hodina uběhla jako nic a za dveřmi už čekala další skupina.

Honzu, Kubu a Dana technika baví, a co víc, dokázali své nadšení přenést i na osmáky a deváťáky, které návštěva kamionu FabLab Experience rozhodně nenudila. Světu vládne představivost a ve spojení s nadšením pro techniku dokáže velké věci.

 


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) je lídrem v oblasti energeticky úsporných inovací, které umožňují zákazníkům snižovat globální spotřebu energie. Je předním světovým dodavatelem polovodičových řešení a nabízí ucelené portfolio součástek pro řízení napájení, analogových a diskrétních součástek, senzorů, logických součástek, časovačů, součástek pro konektivitu a součástek vyráběných na míru. Společnost onsemi provozuje spolehlivý a rychlý dodavatelský řetězec se zavedeným systémem zabezpečení kvality a etickým programem, který respektuje legislativní požadavky. onsemi má síť výrobních závodů, vývojových center a obchodních zastoupení na klíčových trzích s Severní Americe, Evropě a v asijských regionech. Více informací najdete na www.onsemi.com.

onsemi Příběh křemíku

Autor: Lenka Střálková, onsemi

Lenka Stralkova