S novým školním rokem startují akce pro studenty

Školy jsou v našem hledáčku celoročně. Po ukončení hlavní sezóny studentských stáží jsme uspořádali Technický jarmark v onsemi v Rožnově pro žáky základních škol a Jan Chochol z onsemi přednášel vysokoškolákům na Fyzikálním čtvrtku ČVUT FEL na téma Karbid křemíku – Nazelenalá revoluce.

Fyzikální čtvrtek na ČVUT FEL s Honzou Chocholem z onsemi na téma Karbid křemíku – nazelenalá revoluce

Karbid křemíku (SiC) a Jan Chochol (onsemi) v hlavních rolích na Fyzikálním čtvrtku ČVUT FEL. Na přednášce „Karbid křemíku – nazelenalá revoluce“ Honza vysvětluje jaké výzvy stojí před výkonovou elektronikou v komplexním procesu plné dekarbonizace a elektrifikace světového průmyslu a dopravy. Zaměřuje se na současného premianta výkonové elektroniky – karbid křemíku (SiC) a vysvětluje, jaké jsou výzvy a očekávání v této oblasti a co to skutečně znamená přejít u elekroaut na součástky z nazelenalého polovodiče SiC. Naši odborníci přinášejí na akademickou půdu tolik potřebné těsné propojení s aplikovaným výzkumem a vývojem v oblasti polovodičů na světové úrovni a také nadšení pro obor, které je základem dnešních i budoucích inovací v onsemi. Link na Honzovu přednášku je zde: https://lnkd.in/ehPE5NX6


Technický jarmark 2022

Stejně jako loni jsme i letos ve spolupráci s Hospodářskou komorou Zlínského kraje uspořádali v onsemi v Rožnově Technický jarmark – exkurze pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Cílem akce je motivovat žáky ke studiu technických oborů a ukázat jim, co vše se u nás děje a co je u nás nového. Letos nás navštívilo celkem 5 skupin ze 4 základních škol – ZŠ Hutisko, ZŠ Horní Bečva, ZŠ 5.května a ZŠ Videčská. Každé skupině byla spravedlivě věnována hodina, kterou jsme využili do poslední minuty. Žákům jsme při prezentaci představili firmu, a to jak výrobu čipů, křemíkových desek a desek karbidu křemíku (SiC), tak i návrhové středisko. Při „window tour“ mohli žáci nahlédnout do výroby čipů, také si mohli vyzkoušet práci s křemíkovými deskami a samozřejmě si mohli obléct kombinézy, ve kterých operátoři ve výrobě pracují – což je jako každý rok asi největším lákadlem. Doufáme, že se nám podařilo žáky zaujmout a třeba se s některými z nich u nás ve firmě ještě potkáme.


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.

onsemi gallery

Autor: Lenka Střálková, onsemi

Lenka Stralkova