Spolu v době covidu

Tak moc jsem nechtěla začít slovem covid, až se objevil v titulku. Doba covidová totiž výrazně proměnila naše podmínky pro firemní akce. Upřímně, do práce nechodíme jen pracovat. Firemní akce se skvělými kolegy jsou zážitkem na dlouhou dobu. Několik příkladů jak jsme si užili léto a začátek podzimu.

Vytečkuj Česko – Slovensko

Společně s kolegy ze Slovenska jsme se na počátku léta pustili do výzvy Vytečkuj Česko – Slovensko. Princip byl jednoduchý. Navštívím zajímavé místo v Česku nebo na Slovensku, dám o tom vědět ostatním pomocí jednoduchého dotazníku a navštívená místa postupně plní mapu tečkami. My jsme tečkovali, Slováci bodkovali. A byla to zábava i inspirace pro všechny. Součástí aktivity bylo i několik kvízových otázek. Vylosované výherce určitě potěšily knihy o cestování po Česku a po Slovensku a tipy za zajímavé výlety. A v závěru jsme malými dárky ocenili i tzv. metavýzvaře, zaměstnance, kteří absolvovali všechny dílčí části akce Vytečkuj Česko – Slovensko – národní parky, hrady a zámky, rozhledny, jeskyně, zajímavosti, pěkná města a místa.

Velké poděkování patří kolegům ze Slovenska, kteří s myšlenkou „bodkování“ přišli a společně jsme pak akci modifikovali na česko–slovenské podmínky. Doufám, že jsme si společně připomněli, že v Česku i na Slovensku jsou krásná místa, která stojí za to navštívit. A pokud to někteří nestihli během léta, inspirace na cestování po našich zemích se dá určitě využít pro budoucí cestovatelské plány.


Vozíčkem ke Královně Beskyd

Tak to nám vyšlo na 1000%! Začátkem září jsme se ujali role generálního partnera akce Vozíčkem ke královně Beskyd. Smyslem akce, kterou organizuje Rotary klub, je pomoci vozíčkářům dostat se na vrchol Lysé hory a výtěžkem z akce podpořit sledge hokejisty z Havířova. Trasa z Papežova má převýšení 700 metrů a absolvovat ji samostatně je pro vozíčkáře téměř nemožné. Na start této výzvy jsme postavili tři neohrožené týmy našich zaměstnanců, každý tým vyvezl nebo vytáhl jednoho vozíčkáře.

A co nám vyšlo na 1000%? Naši zaměstnanci nás skvěle reprezentovali a, i když se nejednalo o závod, nasadili slušné tempo, které udrželi až na vrchol. Pro normální turisty bylo těžké je stíhat. Atmosféra byla výborná a týmy táhly doslova za jeden provaz. Parádně vyšlo počasí, i když předpověď byla původně pesimističtější a byli jsme připraveni i na nějaký ten deštík. Na startu nás podpořil generální ředitel & VP Aleš Cáb.

První akce, kde jsme jako generální partner měli možnost prezentovat naše nové inovované logo onsemi, a hned taková pecka. Děkujeme Rotary klubu za to, že jsme mohli „pomáhat zážitkem“.

 


V říjnu uklízí naši dobrovolníci les u Rožnova

Brzy proběhne další firemní dobrovolnický den. S Městskými lesy města Rožnova pod Radhoštěm jsme se dohodli na spolupráci a 13.10. budeme uklízet větve po kůrovcové těžbě a ukládat je na hromádky a do pásů.

Dobrovolnictví je u nás vítáno a podporováno. Každý zaměstanec může na dobrovolnickou aktivitu využít jeden den placeného volna za rok. Dobrovolnické dny v přírodě jsou pomocí a současně zážitkem s kolegy. V minulých letech jsme pomáhali s údržbou chráněných krajinných lokalit, uklízeli v rámci akce Ukliďme Česko nebo třeba pomáhali se stěhováním Střediska volného času ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Stromořadí, výsadba a lavičky před branami firmy

Kultura a estetika pracovního prostředí a dojem z prostoru, kam chodíme pracovat, určitě přispěly k nejedné inovativní myšlence. Pracovní prostředí pro zaměstnance zlepšujeme průběžně a letos je obzvlášť viditelná a velmi nás těší zahradní úprava před budovou M8/PM8 v rožnovském průmyslovém areálu. Budova dostala během expanzního projektu nový kabát a také nám povyrostla. Ale tu pomyslnou finální tečku, která výrazně přispěla k tomu, jak se naladíme ještě před vstupem do budovy dodala kompletní úprava prostoru před budovou – nový chodník, vysázené stromořadí, výsadba v okolí budovy a nové lavičky.

I takové projekty jsme naplánovali a zrealizovali během pandemie, abychom si čas strávený spolu mimo pracoviště užili a zpříjemnili.


Autor: Lenka Střálková, onsemi

Lenka Stralkova