SOS Ukrajina

Děsivá blízkost války a tíživá situace lidí prchajících před válkou na Ukrajině zasáhla asi každého z nás. Stejně jako v případech jiných krizí cítíme svoji povinnost přispět ke zmírnění trápení lidí, kteří museli opustit svoje domovy.


onsemi finančně přispělo organizacím, které pomáhají řešit vzniklou humanitární krizovou situaci v místě válečného konflitku a v místech, kam míří uprchlická vlna.

100 000 USD jsme poskytli nadaci GlobalGiving Foundation do fondu Ukraine Crisis Relief Fund určeného na humanitární podporu přímo v Ukrajině a v také v okolních regionech, včetně České republiky, Slovenska,:Rumunska a Polska.

 50 000 USD jsme poskytli organizaci  S. Association for UNHCR (United Nations High Commissioner for Refugees) na podporu organizace pro pomoc uprchlíkům UN Refugee agency, která působí ve 132 zemích a poskytuje pomoc vice než 82,4 miliónům lidí z celého světa, kteří byli nuceni odejít ze svých domovů v důsledku pronásledování, konfliktů, násilí, porušování lidských práv a jiných závažných událostí.

V České republice jsme poskytli 100 000 Kč organizaci Člověk v tísni na sbírkové konto SOS Ukrajina. Sbírka je určena na pomoc přímo v místě válečného konfliktu, ale také na řešení následné uprchlické vlny přímo v České republice. Další finanční pomoc zvažujeme a hledáme možnosti, jak pomoci finančně přímo v místě, kde podnikáme.


Pomáháme tam, kde pomáhají naši zaměstnanci. Zaměstnanci onsemi mohou využít dorovnání vlastních finančních darů ze strany firmy, a to až do výše 1000 USD za rok na jednoho zaměstnance. To je v českých korunách téměř 23 000 Kč! V praxi to funguje tak, že pokud zaměstnanec pošle neziskové organizaci vlastní příspěvek například ve výši 1 000 Kč, dorovná ho firma dalšími 1 000 Kč, a dar se tak navýší na 2 000 Kč. Zaměstnanci tuto možnost využívají v průběhu celého roku, ale v případech mimořádných situací samozřejmě evidujeme zvýšený zájem o tuto formu pomoci. S administrací nám pomáhá globální platforma Benevity, která propojuje neziskovky a dárce.

Aktuálně jednáme o možné pomoci prostřednictvím našeho dobrovolnického programu. Naši zaměstnanci mají nárok na jeden den placeného volna ročně, který mohou využít na dobrovolnictví. Rádi bychom pomohli v místě, kde podnikáme a jsme ve spojení s městem i krajem, kde se poptávka po dobrovolnictví sdružuje.


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Lenka Střálková, onsemi

Lenka Stralkova