Rožnovské onsemi navštívila stovka žáků

Snažíme být nápomocní všem studentům základních, středních i vysokých škol a podporovat studium technických oborů.

Tentokrát jsme své dveře otevřeli pro stovku rožnovských žáků základních škol.


Téměř sto žáků z celkem čtyř základních škol Rožnova a okolí navštívilo areál onsemi při příležitosti Technického jarmarku, který se konal ve středu 4.10.2023.

Rádi a pravidelně se zapojujeme do projektu Technického jarmarku. Věříme, že můžeme pomoct najít zalíbení ve studiu technických oborů už u dětí na základních školách. Naším hlavním cílem je vzbudit u nich zájem i nadšení k technice a přiblížit jim, jak by jednou mohli uplatnit nabyté znalosti v oboru.

Žáci se mohli podívat do budovy onsemi, dozvědět se o nás plno zajímavostí, nahlédnout do výroby nebo si také zkusit manipulaci s křemíkovými deskami.

Celé události, se kromě nás účastnily také další rožnovské firmy z regionu. Letos to bylo BROSE, Dioflex, ESPO, IST, NXP, REMAK a Retigo. Celou akci zastřešuje Hospodářská komora Zlínského kraje.

Žáci se seznámili s historií onsemi.


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.

Studenti si mohli "osahat" finální vyrobené desky.

Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková