Přivítali jsme radu Zlínského kraje a zástupce UTB ve Zlíně

Spoluprácí s radou Zlínského kraje a zástupci UTB ve Zlíně mimo jiné usilujeme o šíření technického průmyslu mezi žáky i studenty.


Minulý týden jsme u nás v Rožnově přivítali radu Zlínského kraje a zástupce Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Hlavním tématem byly především možnosti spolupráce se středními a vysokými školami a také obecně rozvoj technických oborů v ČR.

Snažili jsme se představitelům Zlínského kraje i univerzity ukázat, že výroba průlomových čipů z karbidu křemíku a nově otevřené analytické laboratoře nabízí studentům nejen obohacující zkušenosti, ale především reálnou praxi nad rámec pouhé teorie. Velmi nás těší výsledná dohoda o vytvoření společné pracovní skupiny pod dohledem zlínského hejtmana Radima Holiše, která je tou správnou cestou k dalšímu rozvoji celého průmyslu.

Více se můžete dočíst v  tiskové zprávě Zlínského kraje.O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková