onsemi podporuje studium elektrooborů plošným stipendiem i odbornými praxemi

Spustili jsme nový projekt, abychom podpořili studium elektrooborů. Na vybraných středních školách jsme zavedli plošná stipendia pro všechny studenty těchto oborů. Cílem je podpořit jejich studijní snahy a zvýšit zájem o elektrotechniku.

Součástí spolupráce jsou také dlouhodobé odborné praxe pro studenty, kteří tak získají praktické dovednosti při servisních činnostech ve výrobě čipů přímo od našich zkušených expertů. V letošním školním roce bylo vybráno 18 studentů z SŠIEŘ v Rožnově pod Radhoštěm a z ISŠ COP ve Valašském Meziříčí. Tyto studenty v průběhu odborné praxe odměňujeme zajímavým osobním stipendiem.

onsemi se i těmito aktivitami angažuje ve formování a rozvoji technologických dovedností další generace špičkových servisních pracovníků a elektroinženýrů. Jsme hrdí na svou roli v podpoře mladých talentovaných jedinců na cestě k úspěšné a perspektivní kariéře v elektrotechnice.O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková