Povídali jsme si s žáky a jejich rodiči nejen o budoucím studiu na SŠ

Dny otevřených dveří na místních středních školách patří k událostem, na kterých nemůžeme chybět. 


Na přelomu listopadu a prosince se zástupci onsemi zúčastnili dnů otevřených dveří na středních školách v Rožnově, Frenštátě a Valašském Meziříčí.

Tyto akce jsou určené především pro žáky základních škol a jejich rodiče, kteří se rozhodují o výběru střední školy. Našim cílem bylo podpořit a motivovat žáky k výběru technicky zaměřeného vzdělání a ukázat jim, že tento směr má široké uplatnění v praxi.

Žáky i rodiče jsme informovali o možnostech naší podpory během studia – například pro studenty elektrooborů na vybraných školách nabízíme  plošné stipendium nebo pro studenty vysokých škol placenou odbornou stáž (více informací naleznete zde). Zároveň jsme se všem zúčasněným snažili ukázat různorodé možnosti pracovního uplatnění v onsemi po dokončení studia.

Přehled dnů otevřených dveří, kterých jsme se zúčastnili:

23.11.   Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm

24.11.   Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel, Rožnov pod Radhoštěm​

24.11.   Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm​

6.12.     Integrovaná střední škola – COP, Valašské Meziříčí

Rádi i vás osobně potkáme na některém z dalších ročníků dnů otevřených dveří na středních školách v našem okolí.O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková