Pomáháme v době pandemie

 

Darovali jsme ochranné prostředky zdravotníkům a pomůcky pro distanční výuku do škol


Ochranné prostředky pro zdravotníky ve valašskomeziříčské nemocnici

 

Na jaře 2020 se celá Česká republika potýkala s akutním nedostatkem ochranných pomůcek. Pro zdravotníky v první linii jsme vyčlenili ze svých zásob téměř 30 000 rukavic různých velikostí a 500 respirátorů FFP3 a tento věcný dar jsme poskytli nemocnici Agel ve Valašském Meziříčí. Situace s ochrannými prostředky se v průběhu roku postupně zlepšovala a my jsme rádi, že jsme mohli pomoci v období, kdy to bylo nejvíce potřeba.

 

Foto: Nemocnice Agel Valašské Meziříčí


Pomůcky pro distanční výuku pro rožnovské základní školy

 

Při opětovném přechodu rožnovských základních škol na distanční výuku na podzim roku 2020 jsme nabídli pomoc přes odbor školství místního městského úřadu. Školy na základě našeho požadavku definovaly akutní potřebu technického vybavení, 10 tabletů a 30 sluchátek. Pomůcky jsme předali do základních škol v listopadu 2020 a školy je používají podle svých potřeb, nejčastěji pro podporu těch žáků, kteří měli s domácím technickým vybavením pro distanční výuku potíže.

Poděkování za naši pomoc přišlo ze strany města i škol. „Když nás firma ON Semiconductor oslovila s nabídkou pomoci, velmi jsme to uvítali. Kontaktovali jsme naše základní školy, jaké vybavení potřebují a následně jsme poptávku na firmu předali. V dnešní době je velký problém nakoupit techniku, která je potřeba, jelikož je skoro všude vyprodaná,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.

Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm

Tisková zpráva Města Rožnov pod Radhoštěm

 


O společnosti ON Semiconductor

ON Semiconductor (Nasdaq: ON) je lídrem v oblasti energeticky úsporných inovací, které umožňují zákazníkům snižovat globální spotřebu energie. Je předním světovým dodavatelem polovodičových řešení a nabízí ucelené portfolio součástek pro řízení napájení, analogových a diskrétních součástek, senzorů, logických součástek, časovačů, součástek pro konektivitu a součástek vyráběných na míru. Společnost ON Semiconductor provozuje spolehlivý a rychlý dodavatelský řetězec se zavedeným systémem zabezpečení kvality a etickým programem, který respektuje legislativní požadavky. ON Semiconductor má síť výrobních závodů, vývojových center a obchodních zastoupení na klíčových trzích s Severní Americe, Evropě a v asijských regionech. Více informací najdete na www.onsemi.com.

volné pozice onsemi

Autor: ON Semiconductor

Lenka Stralkova