Plánovaná investice až 2 mld dolarů poputuje do onsemi v Rožnově

Vedení onsemi se rozhodlo svou plánovanou investici ve výši až 2 mld dolarů směřovat do svého závodu v Rožnově pod Radhoštěm. Korporace ve svém oznámení sdělila, že se má jednat o rozšíření výrobního řetězce pokročilých výkonových polovodičů na bázi karbidu křemíku.

 

Hlavní body komunikace:

  • Investice až 2 miliardy dolarů: onsemi plánuje víceletou investici, která posílí dodavatelské řetězce pokročilých výkonových polovodičů na bázi karbidu křemíku pro naše zákazníky v Evropě i po celém světě.
  • Vertikálně integrovaný výrobní závod: Tento nový závod přinese do regionu pokročilé schopnosti pouzdření čipů a umožní onsemi reagovat na rostoucí poptávku po čistých, energeticky účinných polovodičových řešeních.
  • Spolupráce s českou vládou: Intenzivně spolupracujeme s českou vládou na balíčku investičních pobídek, které by tuto investici podpořily. Schválení investiční pobídky a její notifikace Evropskou komisí je podmínkou investice v Česku.
  • Historická investice: Tato investice by mohla být jednou z největších v historii soukromého sektoru v ČR.

 

Tiskovou zprávu můžete najít v přiložených obrázcích.


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková