ON Semiconductor otevírá rozšířené moderní IT centrum

Investice do informačních systémů podporují strategii společnosti směřující k vyspělým technologiím a k chytré výrobě (Smart Manufacturing)


Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika – 8. června 2018 Společnost ON Semiconductor (Nasdaq: ON), lídr v oblasti energeticky efektivních řešení, oznámila otevření nových prostor IT centra v Rožnově pod Radhoštěm, které poskytuje široké spektrum sdílených interních IT služeb v rámci nadnárodní korporace. Tato expanze potvrzuje silné směrování společnosti k využití IT technologií pro high-tech výrobu a procesy a naplňuje její strategii směřující k automatizaci a „průmyslu 4.0“ (Industry 4.0).

 

Vzhledem k velkému rozsahu zajišťovaných činností a k narůstajícímu počtu zaměstnanců, které souvisí s probíhající masivní expanzí výroby v Rožnově, se IT centrum dostalo do bodu, kdy bylo nutné vybudovat nové prostory, a tak udržet krok s moderními technologiemi, které jsou nezbytné pro podnikání v “high tech” oblasti. Nové moderně řešené prostory podporují kreativitu a umožňují efektivní podporu IT systémů s důrazem na nové technologie a inovace.

 

Investice společnosti ON Semiconductor do IT centra v Rožnově započala před 18 lety a tento tým se postupně rozrostl na jedno z největších IT center v korporaci. Aktivity IT centra zahrnují návrh, vývoj, integraci a implementaci softwarových řešení, a to jak pro obchodní tak pro výrobní systémy, integraci a automatizaci výrobních závodů a nepřetržitou podporu provozu IT systémů.


Díky těsné blízkosti výrobních závodů a návrhových středisek byl Rožnov vybrán jako lokace pro vybudování nového regionálního evropského datového centra. Tato expanze zahrnuje i vybudování nových kancelářských prostor pro 120 zaměstnanců.

 

„Zákazníci na celém světě od nás očekávají, že budeme pro elektronická zařízení nabízet pokročilá energeticky efektivní řešení a také využívat pokročilé IT systémy pro zajištění vyšší kvality,” řekl Kevin Haskew, senior vice president a Chief Information Officer v ON Semiconductor. „Tato investice je jasným důkazem, že společnost klade velký důraz na využití digitálních technologií a hledá nové obchodní příležitosti, drží krok s novými trendy, zefektivňuje firemní procesy a zvyšuje produktivitu zaměstnanců.”

 

Video:

Do Rožnova přijel hejtman Jiří Čunek. Součástí jeho programu bylo i slavnostní otevření IT centra ON Semiconductor


O společnosti ON Semiconductor

ON Semiconductor (Nasdaq: ON) je lídrem v oblasti energeticky úsporných inovací, které umožňují zákazníkům snižovat globální spotřebu energie. Je předním světovým dodavatelem polovodičových řešení a nabízí ucelené portfolio součástek pro řízení napájení, analogových a diskrétních součástek, senzorů, logických součástek, časovačů, součástek pro konektivitu a součástek vyráběných na míru. Společnost ON Semiconductor provozuje spolehlivý a rychlý dodavatelský řetězec se zavedeným systémem zabezpečení kvality a etickým programem, který respektuje legislativní požadavky. ON Semiconductor má síť výrobních závodů, vývojových center a obchodních zastoupení na klíčových trzích s Severní Americe, Evropě a v asijských regionech. Více informací najdete na www.onsemi.com.

 

Kontakt pro další informace:

Lenka Střálková

Global Communications

+420 606 731 834

lenka.stralkova@onsemi.com


Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/6/5/659620b5-b96e-4384-967a-0ad8c60e0b36/kariera-onsemi.cz/web/onse/wp-content/plugins/js_composer/include/helpers/helpers.php on line 60

Autor: ON Semiconductor

Lenka Stralkova