ON Semiconductor dosáhl klíčových milníků v expanzi rožnovského závodu

Výroba v nově vybudovaných výrobních prostorech se bude zaměřovat na pokročilé inovativní produkty pro průmyslovou techniku, spotřební elektroniku, pro počítačovou techniku a automobilový průmysl.


Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika – 27. března 2019 – ON Semiconductor (NASDAQ: ON), lídr v oblasti energeticky efektivních řešení, dnes oznámil velmi významný krok ve vývoji společnosti. V rožnovském závodě ON Semiconductor byla dokončena první fáze expanze výroby. Během minulých dvou let společnost investovala do expanze závodu asi 130 miliónů amerických dolarů, které byly určené na navýšení kapacity, výzkum a vývoj a na zmírnění dopadů výroby na životní prostředí. Projekt expanze stále pokračuje a společnost plánuje investovat do konce tohoto roku dalších 70 miliónů amerických dolarů. V Rožnově pod Radhoštěm společnost aktuálně zaměstnává především na technických pozicích více než 2000 zaměstnanců. Jen v letech 2017-2018 do společnosti nastoupilo více než 700 nových zaměstnanců. Technická odbornost v oblasti elektrotechniky má v Rožnově pod Radhoštěm již téměř 70letou tradici.

“Investice do rožnovského závodu byla prioritní pro udržení náskoku společnosti v oblastech s rychle se rozjíjejícími a sofistikovanými technologiemi,” řekl Keith Jackson, president a CEO ON Semiconductor. “Cílem dlouhodobých a přesně cílených investic je nejen uspokojení poptávky po produktech, ale také rozvoj zaměstnanců, kteří jsou klíčovou a hybnou silou úspěchu společnosti.

Rožnovský závod má moderní provozy pro výrobu 6palcových a 8palcových křemíkových desek a pro výrobu čipů. Výrobky z Rožnova se uplatní v pokročilých aplikacích pro řízení napájení na koncových trzích s počítačovou technikou, spotřební elektronikou, v průmyslové technice a v přenosných zařízeních. Expanzní projekty byly důležité pro uspokojení rostoucích požadavků jak na zavedených, tak na nově se objevujících trzích, jako je například oblast obnovitelných energií.


“Společnost ON Semiconductor působí v Rožnově od svého založení a je hrdá na to, že přinesla rozvoj a prosperitu do historického průmyslového areálu,” řekl Aleš Cáb, výrobní ředitel rožnovského závodu. ”Výrobní kapacity jsme zvýšili díky strategickým investicím do stávajících budov závodu a nijak jsme nezasáhli do okolní krajiny.”

 

ON Semiconductor má v Rožnově pod Radhoštěm dlouhou a zajímavou historii. Je největším zaměstnavatelem v regionu a kromě toho působí také v Brně. Společnost ON Semiconductor Czech Republic vznikla v roce 2003 fúzí společností TESLA SEZAM (výroba čipů) a TEROSIL (výroba křemíkových desek). Tyto dvě společnosti byly nástupnickými organizacemi bývalého státního podniku TESLA, na jehož tradici současná výroba polovodičů navazuje. Rožnovské návrhové středisko bylo založeno v roce 1994 a sídlí ve stejném průmyslovém areálu jako rožnovská výroba.

 

Video:


O společnosti ON Semiconductor

ON Semiconductor (Nasdaq: ON) je lídrem v oblasti energeticky úsporných inovací, které umožňují zákazníkům snižovat globální spotřebu energie. Je předním světovým dodavatelem polovodičových řešení a nabízí ucelené portfolio součástek pro řízení napájení, analogových a diskrétních součástek, senzorů, logických součástek, časovačů, součástek pro konektivitu a součástek vyráběných na míru. Společnost ON Semiconductor provozuje spolehlivý a rychlý dodavatelský řetězec se zavedeným systémem zabezpečení kvality a etickým programem, který respektuje legislativní požadavky. ON Semiconductor má síť výrobních závodů, vývojových center a obchodních zastoupení na klíčových trzích s Severní Americe, Evropě a v asijských regionech. Více informací najdete na www.onsemi.com.

 

Kontakt pro další informace:

Lenka Střálková

Global Communications

+420 606 731 834

lenka.stralkova@onsemi.com


Autor: ON Semiconductor

onsemi - o nás
Lenka Stralkova