onsemi and VW Group Cement Strategic Collaboration on Silicon Carbide Technology for Next-Generation Electric Vehicles with Strategic Agreement

Obě společnosti vyvíjejí kompletní řešení trakčního měniče pro modulární automobilovou platformu pro elektromobily (EV).

PHOENIX – 25. ledna 2023 – společnost onsemi (Nasdaq: ON), lídr v oblasti inteligentních technologií pro napájení a snímání, dnes oznámila, že podepsala strategickou dohodu s německou společností Volkswagen AG (VW) o dodávkách polovodičových modulů a součástek, které umožňují kompletní řešení trakčních měničů pro elektromobily (EV) pro novou generaci platformy VW. Polovodičové součástky jsou součástí celkové optimalizace systému a představují řešení pro trakční měniče v modelech VW.

V rámci této dohody dodá společnost onsemi v prvním kroku své napájecí moduly pro trakční měniče EliteSiC 1200 V. Napájecí moduly EliteSiC jsou plně kompatibilní, aby je bylo možné snadno škálovat pro různé úrovně výkonu a typy motorů. Týmy obou společností již více než rok spolupracují na optimalizaci napájecích modulů pro platformu nové generace, přičemž se vyvíjejí a vyhodnocují prototypy.

„Vynikající výkon a kvalita modulů trakčních měničů onsemi spolu s naším společným úsilím o vytvoření nejlepšího systémového řešení nám umožňují poskytovat vynikající jízdní zážitky a kvalitu, kterou zákazníci očekávají od vozidel koncernu VW,“ řekla Karsten Schnake, vedoucí operativní a strategické pracovní skupiny pro polovodiče COMPASS ve společnosti Volkswagen AG. „Široké portfolio inteligentních napájecích a snímacích řešení společnosti onsemi nám dále umožňuje nabízet v našich elektrických vozidlech špičkové technologie a funkce, a to od trakčního měniče až po další. Kromě tohoto milníku je společnost onsemi se svým vyváženým rozložením výrobních zařízení v USA, Asii a Evropě, včetně závodu v České republice, dokonalým partnerem pro podporu našich strategických trhů všemi vysokonapěťovými řešeními a dalšími produkty.“

Společnost onsemi, která má 19 závodů na výrobu polovodičových čipů a na jejich pouzdření, dodává společnosti VW více než 500 různých součástek – včetně IGBT, MOSFETs, obrazových senzorů a integrovaných obvodů pro řízení spotřeby (PMIC). Kromě svého všestranného portfolia má společnost onsemi vertikální výrobní řetězec karbidu křemíku (SiC), který zahrnuje objemový růst krystalu, výrobu leštěných desek, epitaxi, výrobu čipů, světově špičkové pouzdření integrovaných modulů diskrétních součástek, což tvoří dokonalý a zajištěný komplexní dodavatelský řetězec.

„Náš široký výrobní záběr – včetně robustního a kompletního dodavatelského řetězce SiC – umožňuje společnosti onsemi poskytovat záruky dodávek, které zákazníci požadují,“ řekl Simon Keeton, výkonný viceprezident a generální ředitel skupiny Power Solutions Group společnosti onsemi. „Naše investice do rozšiřování výroby po celém světě, zejména v oblasti karbidu křemíku, nám dále umožňuje podporovat rychle se rozšiřující výrobu elektrických vozidel VW.“

Řešení měničů pro elektromobily se skládá z modulů EliteSiC 1200 V 3x Half-Bridge společnosti onsemi a toto systémové řešení podporuje měniče obou náprav s pokrytím širokého rozsahu výkonů.

Více informací naleznete na na stránce Napájecí moduly EliteSiC.

O společnosti onsemi
onsemi(Nasdaq: ON) je hnací silou převratných inovací, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilový a průmyslový koncový trh a urychluje změny v megatrendech, jako je elektrifikace a bezpečnost vozidel, udržitelné energetické sítě, průmyslová automatizace a 5G a cloudová infrastruktura. Společnost onsemi nabízí vysoce diferencované a inovativní portfolio produktů, které přináší inteligentní technologie pro napájení a snímání, jež řeší nejsložitější světové výzvy a vedou k vytvoření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa. onsemi je uznávanou společností v žebříčku Fortune 500® a je zařazena do indexu S&P 500®. Více informací o společnosti onsemi na www.onsemi.com.

About onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) is driving disruptive innovations to help build a better future. With a focus on automotive and industrial end-markets, the company is accelerating change in megatrends such as vehicle electrification and safety, sustainable energy grids, industrial automation, and 5G and cloud infrastructure. onsemi offers a highly differentiated and innovative product portfolio, delivering intelligent power and sensing technologies that solve the world’s most complex challenges and leads the way to creating a safer, cleaner, and smarter world. onsemi is recognized as a Fortune 500® company and included in the S&P 500® index. Learn more about onsemi at www.onsemi.com.

###

onsemi and the onsemi logo are trademarks of Semiconductor Components Industries, LLC. All other brand and product names appearing in this document are registered trademarks or trademarks of their respective holders. Although the Company references its website in this news release, information on the website is not to be incorporated herein.

Lenka Stralkova