Inspirace středoškolákům

V únoru jsme otevřeli dveře studentům 2. a 3. ročníku Gymnázia ve Valašském Meziříčí. Studenti nás navštívili v rámci programu Inspirace středoškolákům, který zastřešuje Krajská hospodářská komora ve Zlíně. Dvěma skupinám studentů jsme představili firmu, a to jak její výrobní část – výrobu čipů, křemíkových desek a desek karbidu křemíku, tak její aktivity v oblasti vývoje nových produktů. Diskutovali jsme také o možnostech spolupráce se studenty se zaměřením na stáže. Po prezentaci měli studenti příležitost nahlédnout do výroby čipů.


Mít štěstí při výběru budoucí profese a dělat v životě to, co člověka naplňuje, je velká životní výhra. A inspirace z firemního prostředí může sehrát v rozhodování o budoucím studiu nebo profesi významnou roli. Program Inspirace středoškolákům je součástí projektu Krajské hospodářské komory Zlínského kraje s názvem „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“, který je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů – operační program – Výzkum, vývoj a vzdělávání. S Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje spolupracujeme také na Technickém jarmarku, který pro změnu inspiruje k budoucímu studiu a profesi žáky základních škol.


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Lenka Střálková, onsemi

Lenka Stralkova