Získali jsme prestižní ocenění Inovační firma Zlínského kraje 2021

Ocenění Inovační firma Zlínského kraje 2021 nám bylo uděleno za úspěšnou realizaci projektu „Inovace procesu výroby polovodičových desek – zavedení světově nové výroby leštěných desek karbidu křemíku (SiC)“. Uspěli jsme v náročné konkurenci 26 firem a ocenění patří nám všem: týmu výzkumu a vývoje, technologům, pracovníkům výroby, údržby a podpůrných úseků. Kromě nasazení všech kolegů přímo zapojených do zavedení nové technologie SiC, si velmi vážíme také příspěvků a flexibility kolegů, kteří se museli vyrovnat se souvisejícími omezeními, případně změnami priorit.

„Vývoj SiC materiálu a jeho zavedení do výroby je zásadní krok pro budoucnost onsemi v Rožnově. Jedná se o špičkovou technologii v oblasti elektromobility a průmyslových aplikací. Je to zároveň skvělá zpráva pro město a region. Vzhledem ke dlouhodobým kontraktům s předními výrobci elektromobilů a plánem korporace být světovou jedničkou v této oblasti to znamená  významnou investici v následujících několika letech, která je  spojená s nárůstem počtu pracovních míst,“ uvedl k inovačnímu projektu Aleš Cáb, Vice President a ředitel výroby rožnovského onsemi, který ocenění převzal na slavnostním večeru z rukou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a rektora University Tomáše Bati Vladimíra Sedlaříka.O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: onsemi

Lenka Stralkova