Hostili jsme studenty, doktorandy a akademiky ze 3 univerzit

Díky exkurzím se studenti technických škol seznámili s procesem výroby polovodičů v onsemi.


V průběhu listopadu jsme v onsemi uvítali autobusy studentů, doktorandů a akademiků ze 3 univerzit: z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) z VUT v Brně, z Faculty of Electronics, Telecommunications and Information Technology z Technické polytechnické univerzity v Bukurešti, a z Fakulty elektrotechniky a informatiky z VŠB – Technické univerzity v Ostravě.

Studenti se měli možnost blíže seznámit s vlastnostmi a postupem výroby karbidu křemíku, nahlédnout do čisté výroby i laboratoří a zároveň si projít laboratoře návrhového střediska. Prakticky tak mohli vidět celý proces polovodičové výroby a seznámit se s pestrým uplatněním v onsemi. Cílem exkurzí je zvýšit povědomí o onsemi a motivovat studenty ke spolupráci s námi, třeba formou odborné stáže či nástupu do zaměstnání u nás.

Exkurze z dalších cílových vysokých škol plánujeme po novém roce.O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.


Autor: Markéta Ptáčková, onsemi

Markéta Ptáčková