PŘIJĎ K NÁM NA STÁŽ A ROZJEĎ SVOU KARIÉRU V POLOVODIČÍCH!

ZÁKLADNÍ INFO

 • Můžeš k nám na letní a celoroční stáž
 • Jako stážistu tě ohodnotíme 200–280 Kč/hod. (podle ročníku a zkušeností)
 • Zajistíme ti bezplatné ubytování na internátě (Rožnov p. R.) nebo příspěvek na bydlení až do výše 2300 Kč (Brno)
 • Přispějeme ti na stravování
 • Budeš pracovat na reálných projektech
 • Po dobu stáže se ti bude věnovat odborný mentor
 • Flexibilní pracovní doba (dle dohody s vedoucím stáže)
 • U dlouhodobých stáží si můžeš vyzkoušet práci v různých týmech
 • Můžeš získat stipendium až 5 000 Kč/měs.
 • Můžeš si u nás napsat svou bakalářskou nebo diplomovou práci
 • Po skončení stáže u nás můžeš pokračovat na plný úvazek a užívat tak naše zaměstnanecké benefity

KDE VŠUDE U NÁS MŮŽEŠ NA STÁŽ?

Výroba polovodičových materiálů (SiC a Si)

Výroba Si a SiC desek probíhá v čistých prostorách, kdy ze zdrojového materiálu / krystalu dochází k oddělování jednotlivých desek. Takto připravené desky procházejí mnoha dalšími kroky od broušení povrchu, zaoblení hran, chemicko-mechanického leštění až po čištění povrchu a ověření geometrických parametrů a kontroly povrchu. Posledním krokem je nanesení epitaxní vrstvy. Výstupem výroby polovodičových materiálů je leštěná deska (s epitaxní vrstvou).

Výroba čipů

Vstupní surovinou pro výrobu čipů je čistá leštěná Si nebo SiC deska s epitaxní vrstvou.Aby na povrchu desky vznikla struktura čipu, musí deska projít stovkami kroků jako je např. oxidace, fotolitografie, iontová implantace, epitaxní depozice, leptání, difúze, naprašování. Mezi jednotlivými výrobními kroky probíhá měření a kontrola, aby bylo dosaženo maximální kontroly procesu. Na konci tohoto procesu jsou na Si nebo SiC desce vytvořeny zcela funkční čipy.

Podpůrné týmy

Mezi podpůrnými týmy najdeš uplatnění třeba na oddělení IT, personálním, marketingu, bezpečnosti práce, nákupu, financích a jiných. Náš IT tým se zabývá vývojem, nasazováním a podporou informačních systémů v oblasti řízení výroby a automatizace, zpracování a analýzy dat, ERP, middleware, business intelligence a externího webu, jakož i podporou a vzdálenou správou aplikací, databází a IT infrastruktury na lokální, regionální a globální úrovni. Podporujeme jak centrální podnikový informační systém, tak i lokální výrobní aplikace v jednotlivých závodech onsemi v ostatních lokalitách v USA a Asii.

Středisko návrhu součástek v Rožnově

Centrum návrhu vývoje nových produktů se zabývá návrhem integrovaných obvodů pro širokou škálu aplikací. Naše týmy pokrývají celé vývojové flow, takže můžeš pomáhat navrhovat vnitřní struktury analogových či digitálních integrovaných obvodů nebo na nich provádět měření v plně vybavených laboratořích, anebo se můžeš zabývat softwarovým návrhem (programování). Čipy taky testujeme a řešíme jejich reálné aplikace pro konkrétní zákazníky světových značek.

Středisko návrhu součástek v Brně

Návrhové středisko v Brně se specializuje na vývoj nových produktů pro automobilový trh, zaměřuje se na komplexní integrovaná řešení zahrnující jak ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), tak ASSP (Application-Specific Standard Products). Typické produkty vyvíjené v Brně zahrnují senzory (např. polohové senzory) a různé integrované obvody pro automobilový průmysl, jako jsou například obvody pro ovládání LED diod ve světlometech či speciální obvody pro automobilové systémy.

Výzkum a vývoj (materiálů a technologií)

Vývoj nových produktů a jejich pilotní zavedení do výroby je jedním z hlavních úkolů výzkumných oddělení. Týmy úzce spolupracují s týmy návrhových středisek a výrobními inženýry. Mimo to připravují softwarové simulace a elektrická / fyzikální měření zajišťující co možná nejlepší podmínky pro průmyslovou výrobu daného produktu.

Laboratoře

 Laboratoř plně podporuje výrobu a vývoj polovodičových součástek. Fyzikální analýza je zaměřena na metrologickou kontrolu jednotlivých vrstev, kontrolu procesu výroby a lokalizaci vad pomocí optické a elektronové mikroskopie. Vzorky jsou připravovány mechanickým broušením Si nebo SiC desek nebo za použití iontového svazku. Elektrická analýza polovodičové součástky má za cíl lokalizaci vady a přesné určení příčiny. K tomu jsou použity speciální metody jako fotoemisní a termoemisní měření a rentgenová mikroskopie.

JAK PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ?

Výběrko do Rožnova

V průběhu jara shromažďujeme životopisy, které systematicky vyhodnocujeme. Následně, na základě zájmu vedoucích z různých oddělení, pozveme studenty na pohovor. Pohovory obvykle probíhají v úzkém kruhu, účastní se tedy od jednoho do čtyř lidí, a probíhají v přátelské atmosféře. Během pohovorů studentům představíme možnou náplň práce a zjistíme jejich představy a požadavky ohledně stáže, včetně její délky a zaměření. Společně se snažíme najít průnik mezi tvými znalostmi i zaměřením a naší představou o náplni stáže. Na závěr těchto pohovorů vedoucí rozhodnou, kterého kandidáta přijmou do svého týmu.

Neočekáváme, že budeš všechno vědět. Zajímá nás tvůj přístup a schopnost hledat řešení. Zbytek tě naučíme.

Výběrko do Brna

Vítejte v onsemi v Brně! Pokud hledáš letní stáž v oblasti polovodičů a technologií, jsi na správném místě. Nabízíme ti nejen znalosti, zkušenosti a know-how, které nezískáš ve škole, ale také přátelský přístup a nápomocné kolegy, kteří ti pomohou dosáhnout tvých cílů.

Jsme hrdí na to, že ti můžeme nabídnout možnost dlouhodobé spolupráce a podporovat tě vedením tvé bakalářské nebo diplomové práce. Připoj se k nám a získej nejen cenné zkušenosti, ale také příležitost rozjed svou kariéru.

CO TĚ ČEKÁ NA STÁŽI V ROŽNOVĚ A V BRNĚ?

V Brně a Rožnově pod Radhoštěm ti nabízíme letní a/nebo celoroční stáže v těchto odděleních:

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA STÁŽ

Zaujala tě naše nabídka stáže? Neváhej a přihlas se ZDE.

  Vaše jméno

  *

  Váš email

  *

  Název pozice

  *

  Chci na stáž v

  *

  Životopis - povolené typy souborů: pdf, docx, doc, rtf, jpg.

  Motivační dopis

  Jiná příloha

  Souhlas

    

  Zaškrtnutím tohoto pole dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů
  (bližší informace)