Firmy ON Semiconductor Czech Republic, Cyrkl a Ondřej Vlček získali ocenění od sdružení AFI

Praha, Česká republika, 7. 9. 2022: Sdružení pro zahraniční investice – AFI uspořádalo v kongresovém centru České národní banky Výroční konferenci s podtitulem „Doba příležitostí a cesta k nové stabilitě“, na které se každoročně předává svá ocenění. Cenu AFI za významný počin v oblasti investic udělilo sdružení AFI společnosti ON Semiconductor Czech Republic, další cenu za Inovativní nápad roku, kterou zaštiťuje agentura CzechInvest, získala společnost Cyrkl Zdrojová platforma a Cenu AFI za dlouholetý přínos investičnímu prostředí získal Ondřej Vlček za posun české společnosti AVAST mezi globální lídry.


Kamil Blažek, předseda Sdružení pro zahraniční investice – AFI, k oceněným dodává„Letošní oceněné společnosti se vyznačují především inovativností, kterou vnesly do svého podnikání. Inovace jim pomáhají cílevědomě a smysluplně budovat a rozvíjet jejich firmy. Jejich podnikání je pro ně více než jen ekonomické ukazatele. Ondřej Vlček, oceněn za dlouholetý přínos v investičním prostředí, nejen významně posunul společnost AVAST mezi globální lídry, ale je také výraznou osobností v oblasti filantropie.“

Společnost ON Semiconductor Czech Republic (onsemi), která získala Cenu AFI za významný počin v oblasti investic, historicky navazuje na tradici bývalého státního podniku Tesla Rožnov a v Česku významně roste. onsemi investuje především do výroby inovativních polovodičů na bázi karbidu křemíku, které jsou významně účinnější než současná křemíková řešení a jejich výhody v úspoře energie se uplatní především ve výkonových a energeticky náročných aplikacích.


Společnost CYRKL Zdrojová platforma obdržela Cenu za Inovativní nápad roku, kterou zaštiťuje CzechInvest. Hlavní misí CYRKLu je přinášet principy cirkulární ekonomiky do světa odpadového hospodářství využíváním inovativních technologií, analýzy dat a strojového učení. Tato mise pomáhá přeměňovat na největší evropské digitální odpadové platformě tisícům společností odpady na zdroje.

Cenu AFI za dlouholetý přínos investičnímu prostředí získal Ondřej Vlček, který se řadí mezi české miliardáře a významné české manažery a stojí za jedním z největších obchodů českého byznysu. Kromě úspěchů ve světě byznysu vynakládá velké finanční prostředky ze svého jmění i na charitativní projekty.


O společnosti onsemi

onsemi (Nasdaq: ON) přináší převratné inovace, které pomáhají budovat lepší budoucnost. Společnost se zaměřuje na automobilové a průmyslové aplikace, a urychluje aktuální změny v megatrendech, jako jsou elektrifikace aut a jejich bezpečnost, sítě pro udržitelnou energii, automatizace průmyslu, 5G a cloudová infrastruktura. onsemi se svým velmi různorodým a inovativním portfoliem produktů vytváří inteligentní technologie pro napájení a snímání, které řeší nejnáročnější světové výzvy. onsemi je průkopníkem při vytváření bezpečnějšího, čistšího a chytřejšího světa.Lenka Stralkova